GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9592515
*
nr 959 2515
VASE
ceramics, Germany, 19th century, height: 20 cm,
keramik, Tyskland, 1800-tal, höjd: 20 cm
Estimate:
500
Auction date:
Monday May 4 2015
at 19:16:39
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa keramik tyska tyskland tyskt vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
today
3 juni at 20:38
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
today
3 juni at 19:43
-
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
today
3 juni at 20:07
*
VASE
nr 959 2515
VASE
ceramics, Germany, 19th century, height: 20 cm,
keramik, Tyskland, 1800-tal, höjd: 20 cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Auction date: |
Monday May 4 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa keramik tyska tyskland tyskt vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
today
3 juni at 20:38 -
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
today
3 juni at 19:43 -
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
today
3 juni at 20:07